6 Years after The Biggest Loser, Metabolism Is Slower and Weight Is Back Up

Ir ką daryti, kad jums taip nenutiktų...

Linas Barauskas. Apie mane

Jeigu perskaičius šį tekstą jūsų atminty užstrigs tik vienas vienintelis dalykas, tebūnie tai štai kas. Dietų laikymasis yra tiesus kelias į nesėkmę.

Tai žino dauguma dietologų. Bet jums nesako.

Šiandien papasakosiu, kas vyksta jūsų kūne, sumažinus kalorijų kiekį. Ir kodėl jūsų organizmas vis tiek jus sugrąžins į pradinį svorį.

Beje. Joks tyrimas nėra įrodęs, kad kalorijų mažinimas padeda atsikratyti riebalų sluoksnio ilguoju laikotarpiu.

Apie tai šiek tiek vėliau.

Pradėkime nuo trumpos Ali Vincent (ne)sėkmės istorijos.

Ji yra amerikietiško realybės šou "The Biggest Loser" 5-ojo sezono nugalėtoja. Atrankoje į laidą Ali svėre 106 kilogramus. Per septynis mėnesius atsikratė 50,6 kilogramų.

Po aštuonių metų moteris savo facebook paskyroje patalpino nuotrauką ir teigė, kad susigrąžino beveik visus numestus kilogramus.

Pažiūrėkime, kaip sekėsi kietiems.

Trumpai apie patį projektą. "The Biggest Loser" tai amerikiečių realybės šou, kuriame viršsvorio turintys dalyviai varžosi dėl piniginio prizo. Laimėtoju tampa numetęs daugiausiai svorio.

Griežtai prižiūrimi dietologų ir asmeninių trenerių, "The Biggest Loser" dalyviai per septynis realybės šou mėnesius pasikeitė neatpažįstamai ir atsikratė daugiau nei po 50 kilogramų!

Įspūdingi skaičiai. Bet jeigu kada nors laikėtės dietos, žinote, kad svorio metimas nėra sunkiausia dalis.

Žymiai daugiau valios ir pastangų reikia tam, kad išlaikytumėte pasiektą svorį ir numesti kilogramai nesugrįžtų.

Todėl tyrėjai pasidomėjo, kaip sekasi keturiolikai realybės šou dalyvių, praėjus šešeriems metams po laidos filmavimo.

Kaip rašo žurnalas "Scientific American", trylika realybės šou dalyvių sugrįžo į savo pradinį svorį. Ir tik viena moteris sugebėjo išlaikyti pasiektą formą.

Ar jums tai keista? Nes man tai ne. Kitaip ir negalėjo nutikti.

"Mažiau valgyk ir daugiau sportuok"

Pati populiariausia teorija teigia, kad mūsų svorį reguliuoja kalorijos. Jeigu suvartosime daugiau kalorijų negu sudeginsime, priaugsime svorio.

Ir atvirkščiai. Jeigu sudeginsime daugiau kalorijų, negu suvartosime, svoris pradės mažėti.

Aš buvau vienas tų, kuris šventai tikėjo kalorijų mažinimo metodu. Pats esu numetęs 17 kilogramų per tris mėnesius, perpus sumažinęs porcijų dydį ir sportuodamas keturis kartus per savaitę.

Jokių abejonių dėl metodo efektyvumo. Tiesiog reikėjo valios ir pasiryžimo.

Todėl ir klientams, kurie, norėdami sulieknėti, kreipdavosi į mane, visuomet paruošdavau paprastą, bet efektyvų ir asmeniškai išbandytą svorio mažinimo receptą.

Paprastai sakant, tai yra mažiau valgyti ir daugiau sportuoti.

Rezultatai pasimatydavo iškart. Gaudavau daug linksmų žinučių, ypač iš moterų. Drabužiai tampdavo vis laisvesni. Jos pradėdavo tilpti į senas sukneles. O mažėjantį svorį jau pastebėdavo ir visi aplinkiniai.

Bet šiek tiek pasidžiaugus mažėjančiu svoriu, kiekvienam reikdavo susipažinti su skaudžiomis dietos pasekmėmis...

Kitas puslapis 1/4

Ali Vincent. "The Biggest Loser" nugalėtoja.

"Nepatogi" statistika, apie kurią nekalba dietologai

Pati populiariausia teorija teigia, kad mūsų svorį reguliuoja kalorijos. Jeigu suvartosime daugiau kalorijų negu sudeginsime, priaugsime svorio. Ir atvirkščiai. Jeigu sudeginsime daugiau kalorijų, negu suvartosime, svoris pradės mažėti.

Aš buvau vienas tų, kuris šventai tikėjo kalorijų mažinimo metodu. Pats esu numetęs 17 kilogramų per tris mėnesius, perpus sumažinęs porcijų dydį ir sportuodamas keturis kartus per savaitę. Jokių abejonių dėl metodo efektyvumo. Tiesiog reikėjo valios ir pasiryžimo.

Todėl ir klientams, kurie, norėdami sulieknėti, kreipdavosi į mane, visuomet paruošdavau paprastą, bet efektyvų ir asmeniškai išbandytą svorio mažinimo receptą. Paprastai sakant, tai yra mažiau valgyti ir daugiau sportuoti.

Rezultatai pasimatydavo iškart. Gaudavau daug linksmų žinučių, ypač iš moterų, kad drabužiai tampa vis laisvesni, jos pradeda tilpti į senas sukneles, o mažėjantį svorį jau pastebi ir visi aplinkiniai.

Bet yra viena nemaloni staigmenėlė, kurią anksčiau ar vėliau savo kūnu pajusdavo kiekvienas mano klientas.

Tai staigus svorio augimas, vos porai dienų nukrypus nuo mitybos plano. Tereikdavo vienam svaitgaliui "pasileisti plaukus" ir sugrįžo visi per pusantro mėnesio numesti kilogramai. Ir tai nutinka visiems be išimties. Kad ir kaip būtų gaila.

Tai buvo ir visuomet bus nemalonioji dietų pusė. Kilogramai dingsta nuo kūno, bet išlieka organizmo atmintyje. Jis puikiai žino, kiek prieš tai svėrete. Jo neapgausite ir nuo jo nepabėgsite. Ir jūsų organizmas darys viską, kad susigrąžintų savo riebalų atsargas.

Suprantu, kad jums nemalonu. Bet supraskite, kad ši savybė yra viena iš daugelio, padėjusių mums išgyventi.

Pavyzdžiui, "The Biggest Loser" dalyvių organizmai realybės šou pradžioje sudegindavo vidutiniškai 2607 kcal per dieną. Per septynis mėnesius šis rodiklis nukrito iki 2000 kcal per dieną.

Kaip manote, kas nutiko su realybės šou dalyvių medžiagų apykaita, kai per šešerius metus jie grįžo į pradinį svorį? Ar ji atsistatė taip pat, kaip ir numestas svoris? O ne. Ji dar labiau sulėtėjo iki 1900 kcal per dieną!

O tai reiškia štai ką. Jeigu pradžioje tokiam žmogui buvo sudaryta mityba, turinti 2000kcal, jo svoris mažėdavo. Bet jeigu tas pats žmogus (ir tiek pat sveriantis, nes svoris sugrįžo atgal) vėl laikytųsi tos pačios mitybos po šešių metų, jis priauginėtų svorio dėl sulėtėjusios medžiagų apykaitos.

Lygiai tas pats nutikdavo ir mano klientams. Antrą kartą pasiryžus, svoris krisdavo lėčiau nei pirmąjį. Kitiems stovėdavo vietoje ir nė gramo žemyn. Jų organizmas tiesiog prisitaikė prie mažiau maisto.

Todėl reikėdavo dar labiau sumažinti kalorijų skaičių, nes jų organizmas prisitaikydavo prie mažiau maisto. O sumažinus kalorijų skaičių, žmogus jausdavo nuolatinį nuovargį ir dar didesnį alkį. Jo organizmas darė viską, kad tik gautų daugiau maisto. Dėl to neilgai trukus kova su svoriu būdavo pralaimėta.

O štai ir liūdnoji statistika. Devyni iš dešimties mano klientų, kurie laikėsi kalorijų deficito dietos per dvejus metus grįžo į pradinį svorį arba jį viršijo.

 

Tokia buvo gražioji dietos pusė.

Bet netjeigu norėtumėte užmiršti, kaip atrodėte 10kg pilnesnė, yra kažkas, kas norėtų, kad grįžtumėte į savo senąjį svorį. Tam kažkam jūs labiau patikote tumet, kai svėrėte daugiau. Tai yra jūsų organizmas

Kaip bebūtų gaila, ... Ir tai savo kūnu pajausdavo kiekvienas, šiek tiek pasidžiaugęs gražėjančia figūra

Tie kilogramai, nors ir dingo nuo kūno, bet liko organizmo atmintyje. Jis tiksliai žino, kiek jūs svėrėte prieš laikydamiesi dietos. Ir netrukus padarys viską, kad sugrąžintų jus į senąjį svorį

Bet ne ilgai laukę, besilaikantys dietos susidurdavo su nemaloniu reiškiniu.

Pagreitinkime riebalų deginimą!

Prisijungti