Kas vyksta jūsų kūne, pradėjus laikytis dietos?

Vieną rytą Jurgita apžiūrėjo save veidrodyje, delnu suėmė riebalų sluoksnį aplink taliją ir nusprendė: “Taip nebegalima! Nuo šiandien laikausi dietos.

Deja, Jurgita nežinojo, kad pradėjus laikytis dietos, jos (ir kiekvienos moters) organizme nutinka keturi dalykai.

O jos kova su svoriu pralaimėta dar neprasidėjusi.

Pirma. Jurgitai pradėjus mažiau valgyti, ji su maistu gaudavo per mažai maistinių medžiagų – vitaminų, mineralų, baltymų, riebalų – būtinų bazinėms kūno funkcijoms palaikyti.

O tai reiškia, kad Jurgita atrodys ne sveikesnė ir gražesnė, bet labiau pavargusi. Medžiagų trūkumą išduos sausėjanti oda, silpnesni plaukai ir lūžinėjantys nagai.

Antra. Jurgita galvojo, kad pradėjus laikytis dietos, susidarys kalorijų deficitas, jos kūnas pradės naudoti riebalų atsargas. Ir tokiu būdu vyks natūralus lieknėjimas.

Bet mokslininkai, tyrinėjantys žmogaus organizmą, žino, kad taip nevyksta.

Žmogaus organizmas yra protingas, prisitaikęs išgyventi ekstremaliomis sąlygomis. Tyrimais įrodyta, kad pradėjus mažiau valgyti, žmogaus medžiagų apykaita sulėtėja iki 40 procentų. Vadinasi, kalorijų trūkumą, organizmas kompensuoja taupydamas savo turimą energiją.

Todėl jau po kelių dienų dietos Jurgita pradėjo jausti nuovargį. Tai energijos taupymo rezultatas. O riebalai liko savo vietoje.

Trečia. Jurgitai ir toliau laikantis griežtos dietos, pradėjo nykti jos raumenys. Kodėl būtent raumenys? Todėl, kad jie sunaudoja daugiau energijos nei riebalai.

Organizmas sunaudoja 5 kalorijas per valandą, kad išlaikyti vieną kilogramą raumenų. Išlaikyti kilogramą riebalų jam tekainuoja 2 kalorijas per valandą. Todėl, kalorijų deficito laikotarpiu, deginti raumenis yra naudingiau nei riebalus.

O sudeginęs dalį raumenų, organizmas sugebės išgyventi su dar mažiau energijos, todėl riebalų deginti vis dar neskubės.

Ketvirta. Galų gale prasidėjo riebalų sluoksnio deginimas. Deja, grįžus prie įprastos mitybos, Jurgitos kūnas pradėjo “siurbti” visą maistą ir greitai atstatė prarastas riebalų atsargas.

Taigi, ar verta taip kankinti savo organizmą ir žaloti sveikatą, jeigu numestas svoris galiausiai sugrįš? Ypač, kai svorio metimui yra efektyvesnė priemonė.

Tai ne stebuklas, ne ypatinga svorio metimo kapsulė ar naujas fizinis pratimas. Tai tiesiog pilnavertė mityba, kurioje gausu vitaminų, mineralų, baltymų, ląstelienos ir kitų svarbių medžiagų. Tai mityba, kuri aktyvuoja jūsų kūne miegančius riebalų deginimo hormonus.

Plačiau apie tai skaitykite čia.